سبک زندگی

کارآفرینی جوانان و بلندپروازان

نوشته شده توسط گلدن گپ

زندگی کارآفرینی به علاقه و اشتیاقی بی پایان و نوعی سادگی خاص در مواجهه با ناشناخته ها نیاز دارد. نسل جوان به مواجهه ی روزانه با یک دنیای جدید عادت بیشتری دارد، از این بابت نگرانی به خود راه نمی دهد و از این تجربه های جدید حتی لذت هم می برد. این در حالی است که وقتی به سن و سال خاصی برسید، بیش از اندازه راجع به مشکلات احتمالی خواهید دانست و ممکن است به کلی از قدم گذاشتن در یک مسیر خاص صرف نظر کنید.

البته کارآفرینان در هر سنی که باشند می توانند دل جوانی داشته و به همان اندازه نترس باشند و در عین حال از تجربه ی خود به عنوان یک مزیت بهره بگیرند. هر سرمایه گذار باهوشی به دنبال چنین افرادی می گردد اما به راحتی پیدایشان نمی کند. به همین دلیل است که خیلی از سرمایه گذاران به دنبال کارآفرینان جوانی می گردند که برای رسیدن به ناممکن ها سخت تلاش می کنند و مشخصه های زیر را از خود نشان می دهند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

1- توانایی شروع دوباره

توانایی تجدید قوا و دوباره روی پا ایستادن بعد از هر شکست، برای کارآفرینان ارزش بی نهایت زیادی دارد. مسیر استارتاپ ها پر است از کارآفرینان بلندپروازی که در مواجه با اولین چالش دست از تلاش می کشند، خیلی سریع به بهانه تراشی روی می آورند و یا خود را با تلاشی بی نتیجه برای رسیدن به هدفی اشتباه فرسوده می کنند.

2- امید به آینده

جوانانی که به جای نگرانی، با اشتیاق به آینده می نگرند و اعتقاد دارند هنوز به بهترین بخش زندگی خود نرسیده اند می توانند کارآفرینان بسیار موفقی باشند. آنها امکان تغییر دنیای اطراف خود را به عنوان یک تجربه ی فوق العاده در نظر می گیرند و مصمم اند از این مسیر به اندازه ی مقصد لذت ببرند. آنها نه میراثی دارند که بخواهند نگران از دست دادنش باشند، و نه موفقیت بزرگی در گذشته کسب کرده اند که بخواهند به آن بسنده کنند و غره شوند.

3- توانایی تمرکز کامل روی کسب و کار

کارآفرینی مسیری است که بهترین زمان برای قدم گذاشتن در آن، پیش از پذیرش مسئولیت های یک خانواده است و رقابت میان همسالان برای رسیدن به موفقیت در آن نقش بسزایی دارد. کارآفرینان جوان از زیر بار مسئولیت های رسیدن به موفقیت شانه خالی نمی کنند، چون پیش از این هیچگاه به آن نرسیده اند و کمتر پیش می آید که حواسشان پرت تعهدات و روابط قبلی شان شود.

4- خوش بینی و انرژی بالا

کارآفرینان جوان اعتقاد دارند هر روز در مسیر ساخت شرکتی قدم بر می دارند که به آینده ی کشور، جامعه و خانواده شان کمک می کند. آنها اطمینان دارند توان تمرکز بیست و چهار ساعته شان بر موانع فائق خواهد آمد و آنها را از سد رقبای فعلی و آینده عبور خواهد داد.

5- تمایل به متفاوت اندیشیدن

با بالا رفتن سن، افراد در شیوه های قدیمی عمل و تفکر خود گیر می کنند و خلاقانه فکر کردن برایشان دشوار می شود. برای ساختن یک استارتاپ جدید و موفق، با وجود چالش ها و رقبای جدیدی که هر روز سر راه شما قرار می گیرند، مهم است تفکر خارج از جعبه را به تیم خود نشان دهید و در این زمینه الگوی آنان باشید.

6- زندگی و کار به سبکی نامتعارف

چندان نمی توان برای ابداع و خلاقیت برنامه ریزی کرد. واقعیات توسعه ی یک محصول جدید ممکن است شما را بر آن بدارد که یک هفته ی تمام فقط نودل بخورید و در اتاق پشتی شرکت خود بخوابید. کارآفرینان جوان هنوز با عادات شرکتی مثل جلسات طولانی، ساعات کاری دقیق و آخر هفته های آزاد خو نگرفته اند.

7- بهره مندی از روابط چند ملیتی

جهان ما در عصر اینترنت و ارتباطات به دنیای کوچکتری بدل شده است، بنابراین نسل جوان از تنوع موجود در اطراف خود آگاهی بیشتری دارد و با این موضوع بزرگ شده است. آنها از طریق شبکه های اجتماعی و آموزش، با فرهنگ های مختلفی تعامل داشته اند و از آنها درس گرفته اند. تنوع برای نوآوری اهمیتی حیاتی دارد و قرار گیری کسب و کار در برابر فرصت های تازه را به حداکثر می رساند.

8- رضایتمندی فارغ از پول

ایده آل گرایی جوانان، رضایتمندی آنان را بیشتر به سبک زندگی شان گره می زند تا پاداش. وسوسه ی دستیابی به پول در سبک زندگی کارآفرینی وجود دارد اما لذت بردن از یادگیری روزانه، روابط تازه و قرار گرفتن در موقعیتی جدید در بین گروه همسالان، برای کارآفرینان جوان رضایت بیشتر و ملموس تری به همراه دارد. اینکه مسئولیت تصمیم گیری ها و در نتیجه اشتباهاتشان با خودشان باشد برای آنها بسیار لذت بخش است.

سرمایه گذاران همیشه به دنبال کارآفرینان جوان و با استعدادی هستند که بتوانند توانایی های خودشان را خوب عرضه کنند، برای مذاکره مهارت بالایی داشته باشند، از توانایی حل مسئله برخوردار و پیش زمینه ی مطالعاتی گسترده ای داشته باشند. به همین دلیل است که بهتر است تجربیاتی که در تمام جنبه های زندگی کسب کرده اید را برجسته کنید.

اگر کارآفرینی بلندپرواز هستید و از ویژگی های بالا برخوردارید، آینده ی روشنی در انتظار شماست. وقت آن فرا رسیده است که از مزیت های خود استفاده کنید و دنیای اطراف خود را تغییر دهید.

درباره نویسنده

گلدن گپ

گلدن گپ بزرگترین سایت تفریحی

دیدگاهتان را بنویسید