تکنولوژی

ویژگی های بهترین صفحه کلید ارگونومیک

نوشته شده توسط گلدن گپ
از موس و کیبورد ارگونومیک چه می دانید؟

کار طولانی مدت با کامپیوتر، که این روزها بخشی از زندگی ما را تشکیل می­دهد، به تدریج به بدن آسیب می­زند. گردن، شانه ها، پشت، چشم و مهمتر از همه مچ و دستان شما از نشستن طولانی مدت پای کامپیوتر و کار با موس و کیبورد آسیب می بیند، و می تواند منجر به ناراحتی و صدمات زیادی شود. آیا تا به حال درباره موس و کیبورد ارگونومیک را شنیده اید؟

به لطف چند دهه تجربه و تحقیقات پزشکی در این زمینه، امروزه افراد به خوبی از این مشکل آگاه هستند. همچنین، دسترسی روز افزون و محبوبیت لوازم جانبی ارگونومیک کامپیوتر، نشان از اطلاع مردم از این مشکل دارد. موس و کیبورد ارگونومیک خوب، یکی از مهمترین لوازم جانبی هستند، که باعث می شود مچ و دستان شما، که بیش از قسمت های دیگر بدن در معرض خستگی کار با کامپیوتر هستند، کاملا راحت باشند.

کیبوردهای استاندارد، دستان شما را در موقعیتی نسبتا عجیب قرار می­دهند. این وضعیت شما را وادار می کند که مچ دست را در زاویه­ای بد قرار دهید. اغلب کیبوردهای قدیمی، پشتیبانی لازم جهت مچ دست شما را ندارند، و آن را را مجبور می کنند که در زاویه ای بد قرار گیرند. زاویه ی بد دست باعث می شود که اعصاب و رگ های خونی آن درگیر شوند، و بتدریج سندرم تونل کارپال ایجاد گردد. سندرم تونل کارپال، یکی از شایع ترین بیماری ها است که در میان کارمندان و کسانی که مدت زمان طولانی با کامپیوتر کار می کنند، رایج است.

موس و کیبورد ارگونومیک

موس و کیبورد ارگونومیک خوب، مشکلاتی که در بالا به آنها اشاره کردیم را برطرف می کند. به دلیل محبوبیت روز افزون آن ها، امروزه طرح های زیادی (کیبوردهای تک بخشی منحنی تا مدل های دو تکه ای که کلیدها را در “جزایر” جداگانه قرار می دهند) از آن در بازار موجود است. محبوبیت بالای موس و کیبورد ارگونومیک باعث شد که در این مقاله، به معرفی بهترین انواع آنها در بازار بپردازیم تا هنگام خرید، اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید.

  • Microsoft Keyboard 4000
  • Microsoft Mouse sculpt ergonomic
  • Microsoft Mouse sculpt comfort
  • Microsoft Mouse and keyboard sculpt comfort
  • Microsoft Mouse and keyboard sculpt ergonomic
  • Logitech MX Vertical Mouse
  • Logitech MX MASTER 2S Mouse

Microsoft Keyboard 4000

از آنجاییکه کاربران روزانه زمان زیادی را با کیبورد کار می­کنند، سرمایه گذاری روی جدیدترین نسخه کیبوردهای ارگونومیک مایکروسافت می تواند راحتی بیشتری را فراهم کنند. طبق تحقیقات اخیر، طراحی کیبوردهای ارگونومیک، مانند خط تولید Microsoft Natural، با کاهش چشمگیر علائم سندرم تونل کارپال در کاربران خود همراه بوده است. کاربران Microsoft Keyboard 4000 می توانند با توجه به بستر منحنی شکل کلیدهای کیبورد، قوس ارگونومیک و شیب معکوس، مچ دست خود را استراحت دهند.

علاوه بر راحتی و پشتیبانی، می توانید از روشی سریع و قابل تنظیم برای دستیابی به فایل ها، پوشه ها و صفحات وب با Hotkeyها لذت ببرید. برای کارهایی که نیاز به دقتی بالا دارند، تنها با تماس یک انگشت، از Zoom Slider، که در وسط صفحه کلید قرار دارد، برای بزرگنمایی و کوچکنمایی استفاده کنید.

Microsoft Keyboard 4000

Microsoft Mouse sculpt ergonomic

طراحی پیشرفته ماوس Sculpt Ergonomic، راحتی مچ دست را حین کار حداکثر می­کند. در هنگام استفاده از موس اسکالپ ارگونومیک، وضعیت دست، مچ و ساعد طبیعی تر قرار می گیرند. به همین خاطر، دردهای ناشی از استفاده طولانی مدت از کیبورد به طور چشمگیری کاهش می یابد.

Microsoft Mouse sculpt ergonomic

ماوس ارگونیک Sculpt کاملا با ویندوز سازگار است. برای دسترسی به Start Menu، کافی است بر روی دکمه Windows یک بار کلیک کنید.

Microsoft Mouse sculpt comfort

تب آبی رنگ لمسی Windows  با قابلیت تنظیم روی موس Sculpt Comfort، تغییری اساسی در ارتباط بین سخت افزار و نرم افزار ایجاد کرد. این قابلیت، دسترسی سریع و آسان به Start Menu ،Cortana ،OneNote، Task View یا دسکتاپ مجازی را فراهم می کند.

Microsoft Mouse sculpt comfort

سهولت و سرعت تب لمسی Windows  به این معنی است که می توانید کارهایی را با کنترل دقیق و بی دردسر انجام دهید. بعلاوه، طراحی بصری، مدرن و قابلیت های خوب موس Sculpt Comfort، این محصول شرکت مایکروسافت را مکملی ویندوز 10 می کند.

Microsoft Mouse sculpt comfort

موس Sculpt Comfort، ارتباط بلوتوث دارد. بنابراین، می توانید به راحتی موس خود را با PC یا تبلت خود جفت کنید و نگران استفاده از CORDها یا فرستنده-گیرنده ها نباشید. همچنین، این محصول شرکت مایکروسافت با فناوری BlueTrack تقریبا در هر سطحی کار می کند. طراحی مناسب شصت دست راست و چرخ تیلت به شما امکان می دهد به سرعت و به راحتی به چپ، راست، بالا و پایین اسکرول کنید.

Microsoft Sculpt Comfort Desktop

دسکتاپ مایکروسافت مدل Sculpt Comfort، با طراحی کانتور، ویژگی های قابل تنظیم، که به راحتی با نیازهای شما هماهنگ می شوند، و ماوس با طراحی خاص و مخصوص افراد راست دست، روش استفاده از موس و کیبورد را تغییر می دهد. این موس و کیبورد شرکت مایکروسافت کمک می کند تا مچ دست خود را در وضعیت خنثی نگه دارید. همچنین، توابع و میانبرهایی را فراهم می کند که باعث افزایش کارایی شما حین تایپ شود.

Microsoft Sculpt Comfort Desktop

طرح براق و منحنی این محصول شرکت مایکروسافت، دسترسی به کلیدها را آسان می کند. درحالی­که، Sculpt Comfort مچ دست ها، را با پشتیبانی پالم ارگونومیک، صاف نگه می دارد، آن را در برابر التهاب و صدمات مکرر محافظت می کند.

آیا فضای کاری شما کوچک است؟

Desktop Comfort Desktop  طوری تنظیم می شود که در فضای شما صرفه جویی می کند. با جداسازی palm rest، ظاهر این محصول فشرده تر می شود.

Microsoft Sculpt Comfort Desktop

Sculpt Comfort Desktop کاملاً با ویندوز 10 سازگار است. کلیدهای هات کیبورد برای ویندوز 10 بهینه می شوند تا پیمایش سریع و آسان را فراهم کنند. در کنار ماوس، تب لمسی قابل تنظیم ویندوز قرار دارد که دسترسی آسان به Start Menu ، Cortana  (در دسترس بودن ممکن است متفاوت باشد)، OneNote ، Task View یا دسک تاپ مجازی را ارائه می کند.

Microsoft Sculpt Comfort Desktop

Microsoft Sculpt Ergonomic Desktop

کیبورد و ماوس Sculpt Ergonomic بر اساس طرح پیشرفته ارگونومیک ساخته می شوند.

Sculpt Ergonomic Desktop  بر اساس اصول ارگونومیک پیشرفته ساخته می شود و دارای یک کیبورد جدا است که مچ ها و ساعد را در حالت راحت نگه می دارد. همچنین، این محصول دارای cushioned palm rest است که پشتیبان مچ دست است. شکل گنبدی کیبورد، وضعیت رو به پایین مچ دست، که می تواند باعث درد و حرکت محدود آن شود، را کاهش می دهد و اصلاح می کند.

Microsoft Sculpt Ergonomic Desktop

این محصول شرکت مایکروسافت، با فراهم کردن تجربه محاسباتی آسان و راحت، این امکان را می دهد تا بدون استرس، فشار و ناراحتی، نسبت به سایر کیبورد و موس هایی که قبلاً در گذشته از آنها استفاده کرده اید، کار کنید.

Microsoft Sculpt Ergonomic Desktop

قوس طبیعی کیبورد این محصول، متناسب با منحنی نوک انگشتان شما است تا در هنگام تایپ راحت تر باشید. طراحی شیب معکوس، کیبورد را در زاویه ای صحیح قرار می دهد تا حالت مچ دست شما صاف و خنثی باشد. همچنین، شکل ماوس برای حداکثر راحتی مچ دست طراحی می شود. بعلاوه با دکمه Windows ، می توانید تنها با یک لمس به منوی Windows Start Menu را دسترسی یابید.

Microsoft Sculpt Ergonomic Desktop

Logitech MX Vertical Mouse

MX Vertical، موس پیشرفته ارگونومیک است که طراحی علمی را با عملکرد بالای سری MX لاجیتک ترکیب می کند. این موس شرکت لاجیتک به منظور کاهش تنش ماهیچه ها، کاهش فشار مچ، و بهبود وضعیت دست در هنگام کار طراحی می شود.

وضعیت طبیعی دست

وضعیت طبیعی دست در هنگام کار با موس MX Vertical، تنش ماهیچه ای را تا 10 درصد کاهش می دهد. همچنین، این محصول باعث بهبود وضعیت ارگونومیک می شود.

Logitech MX Vertical Mouse

57 درجه زاویه عمودی به منظور بهبود وضعیت مچ

زاویه ی عمودی 57 درجه ای این موس، فشار وارد بر مچ را کاهش می دهد، و شست دست به راحتی روی استراحتگاه شست قرار می گیرد.

مطابق با معیارهای ارگونومیست

MX Vertical با معیارهای ارگونومیست طراحی و تست شده است، و به همین دلیل باعث بهبود وضعیت دست، کاهش تنش ماهیچه ای، و کاهش فشار مچ می شود.

Logitech MX Vertical Mouse

کاهش 4 برابری حرکت دست

ردیابی پیشرفته نوری با سوئیچ اختصاصی، حرکت دست را 4 برابر کاهش می دهد. بنابراین، ماهیچه و دست کاربر کمتر خسته می شود.

سرعت و دقت کرسر می تواند در بخش گزینه های لاجیتک (Logitech Options) سفارشی شود.

Logitech MX Vertical Mouse

فرم راحت

MX Vertical مناسب دست انسان ساخته می شود و سطحی صاف دارد. فرم منحصر به فرد این موس به گونه ای است که با شکل ها و اندازه های مختلف دست هماهنگی دارد.

عملکرد فوق العاده

موس های سری MX لاجیتک مناسب افرادی هستند که می خواهند فعالیت های خود را با کارایی بالاتری انجام دهند. Logitech Flow به شما امکان می دهد که چندین کامپیوتر را کنترل کنید. شما می توانید از طریق Logitech Options software دکمه ها را سفارشی، توابع مخصوص اپلیکیشن را تنظیم، و سرعت کرسر را تنظیم کنید.

سوئیچ سرعت کرسر

کاربران این موس شرکت لاجیتک می توانند سرعت و دقت کرسر خود، را به منظور کنترل بهینه، تنها با فشردن یک دکمه تغییر دهند.

MX Vertical دارای سنسور با دقت بالا و حساسیت 4000 DPI است که حرکت دست را تا 4 برابر کاهش می دهد.

Logitech MX Vertical Mouse

چرخ اسکرول باکیفیت

کاربران می توانند کارهای خود را با چرخ اسکرول دقیق، که دارای کلیک میانی ساده است، سریع تر انجام دهند.

شارژ سریع

زمانی که MX Vertical کامل شارژ شود، می تواند تا 4 ماه به راحتی کار کند. یکی دیگر از قابلیت های این موس، شارژ سریع است که کاربر می تواند تنها با یک دقیقه شارژ، تا 3 ساعت از آن استفاده کند. کابل شارژ این محصول از نوع USB-C است.

Logitech MX Vertical Mouse

قابلیت های EASY-SWITCH و FLOW-ENABLED

تا 3 دستگاه را با یکدیگر زوج کنید و با زدن روی یک دکمه، بین آنها سوئیچ کنید. همچنین، با Logitech Flow، کرسر را به آسانی از یک اسکرین به دیگر اسکرینها حرکت دهید.

قابلیت های EASY-SWITCH و FLOW-ENABLED

سه راه اتصال

MX Vertical از طریق کابل شارژ USB-C، Logitech Unifying Receiver یا بلوتوث متصل می شود.

سیستم عامل خود را به آخرین نسخه بروز رسانی کنید، تا بهترین تجربه ی کار با بلوتوث را داشته باشید.

Logitech MX Vertical Mouse

Logitech MX MASTER 2S Mouse

این موس پرچم دار لاجیتک، مناسب کاربران حرفه ای و افرادی که می خواهند فعالیت های خود را با کارایی بالاتری انجام دهند، است. MX Master 2S  دارای قابلیت Logitech Flow است که به شما امکان می دهد دو کامپیوتر را با یک ماوس کنترل کنید و محتوای را بین آنها کپی و پیست کنید. علاوه بر ویژگی های پیشرفته و طراحی خیره کننده، این موس راحتی، کنترل، دقت و سفارشی سازی فوق العاده ای را فراهم می کند.

از پتانسیل MX Mater 2S، با استفاده از Logitech Flow به طور کامل استفاده کنید تا بین کامپیوترهای خود، به ساده ترین شکل، سوئیچ کنید. کرسر موس خود را بین 3 کامپیوتر حرکت دهید و متن ها، تصاویر و فایل ها را از کامپیوتری به کامپیوتر دیگر کپی و پیست کنید.

قابلیت کار روی هر سطح

این ماوس فوق العاده، بهترین کیفیت ردیابی را ارائه می کند. بنابراین، MX Master 2S را با حسگر دقیق 4000-DPi و با نام تجاری جدید طراحی کردیم که تقریباً در هر سطح، حتی شیشه ای کار می کند.

Logitech MX MASTER 2S Mouse

شارژ سریع

MX Master 2S را از طریق کابل میکرو USB به کامپیوتر بزنید، و تنها با 3 دقیقه شارژ می توانید کل روز از آن استفاده کنید. شارژ کامل، تا 70 روز کار می کند.

Logitech MX MASTER 2S Mouse

قابلیت اسکرول HYPER-EFFICIENT

با موس MX Master 2S، می توانید فایل های بلند یا صفحات وب را خیلی سریع تر و ساده تر اسکرول کنید. چرخ اسکرول این موس که با سرعت سازگار است، به طور اتوماتیک از اسکرول click-to-click به hyper-fast شیفت می کند. با ضربه به چرخ شست، به صورت side-to-side اسکرول کنید.

قابلیت اسکرول HYPER-EFFICIENT

ارتباط دوگانه و آسان

MX Master 2S از طریق Logitech Unifying Receiver یا تکنولوژی بلوتوث متصل می شود. با توجه به تکنولوژی Logitech Easy-Switch، سه دستگاه را با هم جفت کنید و به سادگی بین آنها و تنها با لمس دکمه سوئیچ کنید.

ارتباط دوگانه و آسان

آسایش بیشتر

شکل ظاهری این موس شرکت لاجیتک، دست و مچ شما را در وضعیتی راحت و طبیعی نگه می دارد. کنترل دقیق حرکت و سیالیت این محصول را با دکمه ها و چرخی، که در جای مناسب قرار داده شده اند، تجربه کنید.

آسایش بیشتر

امروزه، کار با کامپیوتر بخش جدایی ناپذیر زندگی افراد است. در میان لوازم جانبی کامپیوتر، کیبورد و موس بیشترین تاثیر را در سلامت مچ و دستان شما دارند. محصولات ارگونومیک طوری طراحی می شوند که متناسب با مدل دست و انگشتان شما باشند تا هنگام کار کمتر دچار خستگی و صدمه شوید. شرکت های لاجیتک و مایکروسافت، از برندهای مطرح در زمینه تولید موس و کیبوردهای ارگونومیک هستند که افراد می توانند بر حسب نیاز خود از آنها انتخاب کنند.

درباره نویسنده

گلدن گپ

گلدن گپ بزرگترین سایت تفریحی

دیدگاهتان را بنویسید