تکنولوژی

نشانه حرکت در مسیر موفقیت

نوشته شده توسط گلدن گپ

۹ مورد که نشان دهنده ی حرکت شما در مسیر موفقیت است

همه ی ما دوست داریم تا به موفقیت دست پیدا کنیم، اما از کجا پی می بریم که در حال دست یافتن به موفقیت هستیم؟ از چه معیاری می توانیم برای سنجش مسیر دستیابی خود به موفقیت استفاده کنیم و به ارزیابی این مسئله بپردازیم که ما بیش از نیمی از مسیر را طی کرده ایم.
حقیقت این است که شما باید سعی کنید تا به نشانه های به خصوصی که در مسیر شما قرار دارند توجه کنید تا بتوانید تصویر روشنی از جایگاه کنونی خود و جایگاهی که باید در آن قرار بگیرید، به دست بیاورید. زمانی که موفقیت پشت در خانه ی شماست، افراد زیادی برای به دست آوردن آن سر راه شما قرار می گیرند.

در این مقاله به ۹ نشانه ای که به نزدیک شدن شما به موفقیت اشاره می کند، می پردازیم:

١ وقت کمتری برای انجام دادن کارهای خود دارید.

ممکن است در گذشته، پول به عنوان نقطه ضعف شما محسوب می شد، اما در حال حاضر آن چه که موفقیت از شما می گیرد، زمان است. زمان به عنوان یکی از ابزارهای ضروری برای کسب موفقیت محسوب می شود. در حقیقت، شما زمان کمی برای انجام بسیاری از کارهای خود دارید. به همین دلیل است که افراد موفق، واگذار کردن کارها، اولویت بندی کردن و سازمان دهی موثرتر به منظور دستیابی به اهداف خود را می آموزند.
«زمان از دست رفته هیچ گاه باز نمی گردد.»[1]

۲ دشمنان بیشتری پیدا می کنید.

دشمنان برای شما خوب هستند. اگر شما به اندازه ی کافی دشمن نداشته باشید، به این معناست که کار خود را به اندازه ی کافی خوب انجام نمی دهید. مردم از شما به عنوان آینه ای برای سنجش نقاط قوت و کاستی های خود استفاده می کنند و در بیشتر موارد افرادی که نمی توانند به فاش کردن هویت خود بپردازند، از شما به عنوان وسیله ای برای ابراز خشم و نفرت خود استفاده می کنند.

٣ پیشنهادات بیشتری دریافت می کنید.

زمانی که درهای موفقیت به روی شما باز می شوند، فرصت ها و انتخاب های بیشتری در اختیار شما قرار می گیرند. در مورد موفقیت، جذابیت خاصی وجود دارد و دیگران دوست دارند تا به سمت افراد موفق هجوم بیاورند.

۴ احساس می کنید تکامل پیدا کرده اید.

شما احساس غرور کرده و حس می کنید از ارزش والاتری برخوردارید. اکنون، در مورد شما بسیار صحبت می شود و مردم نه تنها به شما، بلکه به دست آوردهای شما بسیار توجه می کنند. شاید شما بخواهید در این موقعیت، رفتار فروتنانه ای داشته باشید اما از طرفی نمی توانید احساس رضایت و لذتی که در درون شما وجود دارد را نادیده بگیرید.

۵ به رقبای خود توجه بیشتری نشان می دهید.

 شما رقبای خود را در نظر می گیرید و رقبای شما نیز توجه بیشتری به شما نشان می دهند. شاید آنها در حال محک زدن شما برای رسیدن به موفقیت بیشتر در کارهای خود هستند. بنابراین متوجه می شوید که همه چیز درباره ی شما نیست، بلکه در مورد کسانی است که به سختی کار می کنند تا شما را به پایین بکشند تا مجبور شوید دوباره کار خود را از اول شروع کنید.

۶ پاداش دریافت می کنید.

شما می توانید به پاداش، شهرت و پول دست پیدا کنید یا به طبقه ی اجتماعی بالاتری ارتقا پیدا کنید. موفقیت، پاداش به همراه دارد. زمانی که شما در هر زمینه ای تلاش می کنید، در کنار موفقیت به پاداش نیز دست پیدا می کنید. بنابراین زمانی که به عنوان فردی موفق شناخته می شوید، به سهم خود، به غنایمی نیز دست پیدا می کنید.

۷ به نیروی بخشش و اهدا کردن پی خواهید برد.

موفق بودن به معنای عقب کشیدن نیست. موفق بودن به معنای در اختیار گذاشتن زمان، منابع و انرژی خود برای افراد دیگر است. افراد موفق همیشه بیشتر می بخشند و یا حداقل تلاش می کنند که این کار را بیاموزند. اگر احساس می کنید که بیش از قبل در حال بخشش و کمک هستید، پس موفقیت پیش روی شماست.

۸ روابط بهتری خواهید داشت.

روابط شما، به تعریف هویت شما می پردازد. زمانی که به موفقیت دست پیدا می کنید شروع به ساختن روابط جدیدی می کنید که شما را به سمت جایگاه های بالاتری سوق می دهد. روابط بهتر، شما را به سمت مسیر موفقیت هدایت می کند و به شما مثال هایی جهت ایجاد یک چهارچوب برای زندگی، در کنار یکدیگر به عنوان یک گروه، به ایجاد یک سازمان منسجم کمک می کند.

9  – از اعتبار بیشتری برخوردار می شوید.

موفق بودن به این معناست که شما قلب خود را دنبال کرده اید و احساس رضایت بسیاری از جایگاه فعلی خود دارید. زمانی که به موفقیت نزدیک می شوید، ارزش های فردی شما و هویت شما به آزمایش گذاشته می شود و شخصیت واقعی شما برای همه آشکارتر می شود

درباره نویسنده

گلدن گپ

گلدن گپ بزرگترین سایت تفریحی

دیدگاهتان را بنویسید