بهداشت و سلامت

سلامت پوست

نوشته شده توسط goldengap

امروزه برای داشتن یک پوست سالم و زیبا، افراد بیش از حد به محصولات آرایشی تکیه می کنند و اهمیت تغذیه را نادیده می گیرند. با این وجود بدون توجه به محصولاتی که استفاده می کنید و درمان هایی که انجام می دهید، اگر برای پوستتان رژیم متعادل و مغذی نداشته باشید، پوستی سالم و بدون عارضه نخواهید داشت. با داشتن شیوه زندگی سالم و مواد مغذی مناسب، می توانید پوستی سالم و صاف را بدون صرف مقدار زیادی پول، زمان و صرفا با تلاش های خود داشته باشید.

1️⃣تخم مرغ برای به دست آوردن پوستی سالم و زیبا، حداقل دو بار در روز تخم مرغ مصرف کنید یا ماسک های صورت آن را استفاده کنید. مواد ارزشمند تخم مرغ برای جلوگیری از عفونت، التهاب و همچنین تحریک رشد و توسعه بافت های جدید پوست عمل می کنند. آنتی اکسیدان های موجود در تخم مرغ برای مبارزه با عوامل مضر محیط مانند اشعه UV عمل می کنند تا پوست را سالم نگه دارند و نشانه هایی از پیری نداشته باشند.

2️⃣بادام، پوست شما را از تورم، التهاب و سایر مشکلات مانند آکنه، اگزما و غیره محافظت خواهد کرد. در طول روز، به عنوان میان وعده های خود، یک مشت بادام مصرف کنید یا می توانید آن را به ظرف غذای خود اضافه کنید. علاوه بر این، همچنین می توانید از روغن بادام برای ماساژ صورت و بدن خود استفاده کنید که نه تنها آرامش بخش است بلکه پوست تان را نیز بهبود می بخشد.

3️⃣آووكادواز آنجایی که آووکادو می تواند بر وزن شما تأثیر بگذارد این میوه را 3-4 بار در هفته مصرف کنید تا مواد مغذی موجود در پوست تان را حفظ کند. علاوه بر این، شما می توانید از آووکادو برای ماسک صورت استفاده کنید. همچنین، آوکادو عنصر قابل اعتماد و مورد استفاده برای مشکلات زیبایی از جمله درمان ریزش مو است.

4️⃣چاى سبزچای سبز می تواند پوست شما را از آسیب و پیری محافظت کند. ترکیبات قدرتمند موجود در چای سبز، کاتچین ها نامیده می شوند و برای بهبود سلامت پوست شما به روش های مختلفی کار می کنند. چای سبز مانند سایر مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان ها می تواند به محافظت از پوست شما در مقابل آسیب های خورشید کمک کند. یک مطالعه 12 هفته ای در 60 زن نشان داد که مصرف چای سبز روزانه می تواند قرمزی ناشی از تماس با خورشید را تا 25٪ کاهش دهد. چای سبز نیز رطوبت، زبری، ضخامت و کشش پوست شما را بهبود می بخشد. مصرف حداقل 3-4 فنجان چای سبز در روز برای حفظ شادابی پوست شما
لازم است❤⚘

درباره نویسنده

goldengap

دیدگاهتان را بنویسید